Субота, 26.09.2020, 22:44
Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту
Наше опитування
Яка з професій найпрестижніша на сьогоднішній день?
Всього відповідей: 444
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Наша історія

Історія Казанківського професійного аграрного ліцею
 
      Історія Казанківського професійного аграрного ліцею розпочалася 30 червня 1963 року за наказом Державного комітету з професійно-технічної освіти, в якому було сказано: "Створити з 1.07.1963 року в селі Казанка Миколаївської області училище механізації сільського господарства №11. Заняття в училищі розпочати з 01.10.1963 року”.
      В 1963 році, після укрупнення районів, на базі приміщень, що вивільнились від районних організацій, в с. Казанка було організоване Казанківське сільське професійне технічне училище №11. Першим директором Казанківського СПТУ №11 був призначений Бондаренко В’ячеслав Степанович, а його заступником – викладач Снігурівського СПТУ №4 Носаль Володимир Григорович.
       Бажання переїхати в Казанку і працювати в СПТУ №11 виявили молоді викладачі Бузирєва Марія Самсонівна, Бузирєв Валерій Григорович, Базалій Анатолій Іванович, Співак Віктор Данилович, Бочковський Захар Петрович, Коваленко Олександр Васильович. Серед перших майстрів виробничого навчання були жителлі с. Казанка Воскобойников Павло Дмитрович та Понаморьов Анатолій Ларіонович - це і був перший педагогічний колектив. Більшість з них справі навчання і виховання молоді віддали понад чверть століття.
       З 1966 року розпочалось будівництво гуртожитку, а згодом – навчального корпусу та майстерень. Будівництвом училища займались директори Березанський Л.Р. (1968 – 1969р.), Кирпа А.М. (1969 – 1972 р.), Коноваленко В.П. (1972 – 1976р.), який і підписав акт прийому новобудов. В 1973 році училище реорганізоване в середнє професійно-технічне училище №11.
       У 1970 році з Снігурівського СПТУ №4 в Казанківське училище переведено Медушенка Петра Власовича на посаду заступника директора з навчально–виробничої роботи, на якій він пропрацював майже двадцять п’ять років. Петро Власович особисто працював над забезпеченням навчальних кабінетів, лабораторій, майстерень обладнанням, наочними посібниками, ТЗН. Неоціненний вклад невтомний новатор вніс у справу впровадження нових робітничих професій: майстер–плодоовочівник, кухар, лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу. Він особисто через Київський республіканський навчальний кабінет узгодив навчальні плани і програми (так як Казанківське СПТУ №11 було першовідкривачем в Миколаївський області з підготовки майстрів–плодоовочівників і лаборантів ХБА). Невтомний педагог–новатор дбав про КМЗ уроків виробничого навчання, про якісне відпрацювання виробничої практики та працевлаштування учнів. Піклувався і про те, щоб учні не зупинялись на одержаній професії, а продовжували навчання у вищих навчальних закладах. За вагомий внесок у справу професійної підготовки молоді П.В.Медушенко нагороджено Знаком «Відмінник профтехосвіти СРСР» (1985 р.) та один з перших в Миколаївській області нагороджений медаллю « За доблесну працю».
       З 1976 по 1996 рік директором Казанківського ПТНЗ був Гуцало Георгій Миколайович, який зміцнив матеріально–технічну базу училища та дбав про підбір педагогічних кадрів.
       На початку семидесятих в ліцей прийшли працювати викладачами спецпредметів П.П.Горбунов, Л.А.Гайдуков, М.Д.Пашков, І.Д.Шушура, Маслова Л.Д. та майстрами М.Г.Бєлік, В.М.Грищенко, Б.Д.Трощинський, Н.В.Бойчук, Б.Б.Геринскас, М.Л.Онищенко, Ю.Д. Швагер, М.Г. Коноваленко С.В., старшим майстром довгі роки був М.Г.Риженко.
       З першого вересня 1973 р. розпочалася загальноосвітня підготовка майбутніх робітників. Першими викладачами були: викладач української мови і літератури - Ф.Т.Кожина, історії – В.П.Коноваленко, Маслова Л.Д. фізики - Н.І.Щічко, хімії та біології - О.О.Коноваленко, математики - В.С.Таран, російської мови і літератури - В.М.Трофімова, географії - А.Ф.Недоступ, фізичного виховання - О.М.Антонюк, які наполегливою працею створили славні сторінки історії Казанківського ПТНЗ.
       Згодом, у кінці восьмидесятих, в педколектив училища влились молоді викладачі В.В.Поліщук, Бондар Т.І., С.В.Коноваленко, Н.М.Коноваленко, Н.М.Сорочинська, С.В.Степанова, Л.Г.Баранюк та майстри виробничого навчання Карнаух М.М., Л.Г. Гринишин, В.М.Штельмах, Мендак В.М., Ніколенко Ю.М., Зелінська Т.А., Л.В.Тарасюк, Т.С.Гладирь, В.І.Сторжук, Царенко С.В., які не поступилися педагогічною майстерністю своїм старшим колегам, добросовісно виконують і нині професійні обов’язки, продовжуючи славні традиції педагогічного колективу Казанківського ПАЛ.
       У 1985 році у зв’язку з реорганізацією училищ області Казанківське СПТУ №11 реорганізовано в професійне технічне училище №41, а пізніше наказом №607 від 24.10.2002 року Міністерством освіти і науки України та наказом №452 від 01.11.2002 року управління освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації Казанківське професійне училище №41 реорганізоване в Казанківський професійний агарний ліцей.
       Сьогодення Казанківського професійного аграрного ліцею неможливо уявити без його директора Дорошенка Володимира Григоровича, який очолив трудовий колектив у 1996 році, в той час, коли панувала економічна криза, яка охопила всі сфери соціально–економічного життя України і відчутних ударів завдала професійно–технічному навчанню. Здавалось, що прийшов кінець професійній технічній освіті в Казанківському районі. Наполегливість, рішучість, відповідальність та велика працездатність В.Г. Дорошенка дали результат – в Казанківському ПТНЗ здійснено газифікацію, підведено воду, здійснений ремонт гуртожитку, оснащені два кабінети комп’ютерної техніки, придбано ряд сучасної с.г. техніки, зокрема: сіялки "СЗТ – 3.6А, "СУПН – 8А Б/С”, культиватори "КПСП – 4”, КРНВ –5,6-02”, жатка "ЖВП – 4,9” два автомобілі для якісного навчання учнів з професій «Тракторист - машиніст с.г. виробництва, водій автотранспортних засобів».
         Першочерговими завданнями педагогічного колективу ліцею є високий професіоналізм та педагогічна майстерність, наполеглива праця з удосконалення змісту, методів, форм навчання і виховання та впровадження інноваційних технологій і моделей в освіті, постійна додаткова робота з невстигаючими та здібними на основі особистісно орієнтованого підходу до особистості учня як особливого виду педагогічної діяльності. Педколектив чітко усвідомлює, що і як, для кого і для чого здійснюється щоденна наполеглива робота. Два десятиліття девізом трудового колективу ліцею є слова поета Миколи Луківа:
Люблю свої обов’язки трудні,
Себе за плечі інших не ховаю,
Свій хліб у світі чесно заробляю
І можу поклястись при знамені,
Що мав би за найвищу нагороду,
Потрібним бути власному народу.
        На зміну ветеранам праці на початку ХХІ століття у ліцей прийшли молоді спеціалісти, які своєю наполегливою працею вносять вагомий вклад у здобутки ліцею, це майстри виробничого навчання Бондар О.В. та Ляховський С.В., які вже удостоєні педагогічного звання «майстер виробничого навчання другої категорії», а також Пашкова С.А., Коваленко О.Б., Чегодар Т.А., Кутовенко А.В., Філіпова Н.В., Ярошенко А.А. та молоді викладачі Кваша Т.В., Сосненко О.О., а згодом Дика О.М., Баранюк Т.О. 
        У 2010 році знову відбулася зміна поколінь у педагогічному колективі ліцею. На зміну досвідченим педагогам прийшла завзята молодь, яка гармонійно влилась у трудовий колектив. Це викладачі Гулько О.А., Євдокимов М.М., Котенкова Л.О., Кривцова О.В., Тарановський М.І., Трипольська К.С. та майстри виробничого навчання Мірошник І.В., Соляник А.О..
        Злагоджена робота педагогічного колективу на чолі з його директором В.Г. Дорошенко сприяє позитивному вирішенню мети та завдань навчально – виховного і виробничого процесу Казанківського професійного аграрного ліцею.
        Понад 13 тис. юнаків і дівчат одержали професію в стінах Казанківського ПТНЗ з моменту його заснування. Крім професій: «Тракторист машиніст с/г виробництва», «Кухар», «Фермер», «Обліковець», введені нові професії «Кондитер», «Муляр», «Діловод», що є необхідністю сучасного ринку праці.
       Плани набору учнів на навчання щорічно виконуються. Цьому сприяє престиж ліцею: міцна матеріально-технічна база, стабільний високопрофесійний педагогічний колектив, позитивний мікроклімат у трудовому та учнівському колективах, взаєморозуміння та повага між інженерно – педагогічними працівниками та учнями, навчання сімейних династій – це Ликові, Коптєві, Бондаренки, Заблодські, Пісоченки, Мігуни з смт Казанка; Лемешенки, Бондарі, Капусти з с. Дмитробілівки, Дащенки, Фіщини, Дехти – с. Червонознам’янки а також навчання дітей інженерно – педагогічних працівників ліцею: Коноваленко, Таран, Карнауха, Геринскаса, Гладирь, Баранюк, Коваленка, Долженко, Колесник, Петручка, Баранової, Єманової, Федотової.
        Багато випускників ліцею відразу або через певний час продовжили навчання за профілем у вищих навчальних закладах і тепер є провідними спеціалістами у районних організаціях та на підприємствах – це Кузнєцов П.С., Полянічева О.В., Пісоченко Т.С., Долженко А.В., Митрога Н.В., Асмолов О.В., Пилипчук С.С., Леонова І.В., Заблоцька Т.І. Ваніна О.О. і багато інших.
        Продовжують навчання в інститутах та університетах України Лєбєдєва Світлана, Пасько Людмила, Єманов Віталій, Колбасюк Ольга, Асмолова Тетяна, Путімцев Олександр, Путімцева Олена, Баранов Олександр, Сімак Любов, Петручок Олександр, Радченко Катерина, Рогацький Олександр, Мерзлікіна Тетяна, Трипольська Алла, Ялова Анна, Сізоненко Олексій, Встеклиця Сергій та Встеклиця Олександр, Федотов Антон.
       Наші випускники щороку стають студентами Миколаївського аграрного університету і закінчили навчання за фахом, зокрема: Леонова Олена, Пасько Сніжана, Риженко Дарина, Усова Дар’я, а випускниці Лєбєдєва Анастасія та Цимбал Світлана стали відповідно студентками Києво-Могилянської академії та Криворізького інституту ділового адміністрування.
        Наші випускники за визначні успіхи у праці нагороджені високими державними нагородами, зокрема: Шрамко А.І. орденом Знак пошани, Трунов М.І. та Кутепова В.М. медаллю "За трудову доблесть”.
        Жіночі тракторні бригади колгоспів ім.. К. Маркса та "Шлях до комунізму " з числа випускниць Казанківського ПТНЗ з 1973 року славно працювали протягом двадцяти років на полях нашого району. Про них неодноразово писали в газетах і транслювали по республіканському телебаченню. Одна з них Кутєпова В.М. обиралася депутатом Верховної Ради УРСР.
        Слід відзначити випускників Білика Л.М., який обирався депутатом Верховної Ради СРСР (1984 р.) від Новобуського і Казанківського районів та Кутєпову В.М., яка обиралася депутатом Верховної Ради УРСР (1980р.). Кузнєцов П.С., Шрамко А.І. - депутатами обласної та районної Рад народних депутатів.
         Казанківський ПТНЗ є кузнею робітничих кадрів для району. Реформування сільського господарства в Україні потребує підготовки нового господаря землі, що стало завданням педагогічного колективу. Підготовкою кваліфікованих робітників займаються досвідчені викладачі Воловенко К.Е., Поліщук В.В., Кваша Т.В., Степанова С.В., Баранюк Л.Г., Коноваленко Н.М., Сизоненко Н.О. майстри в/н Тарасюк Л.В., Штельмах В.М., Бондар О.В. У 2000 році здійснено перший випуск фермерів, значна частина яких працює у власних фермерських господарствах, є приватними підприємцями з вирощування та реалізації зернових і технічних культур Казанківського і сусідніх районів - це Андрієнко Василь, Жабський Володимир, Лисиця Лілія, Лемешенко Сергій, Баранюк Віталій, Долгорученко Олексій, Алексєєв Олександр, Подкоритов В’ячеслав, Трофімов Віталій та інші.
         Ми пишаємося випускниками Казанківського ПТНЗ, які працювали і продовжують працювати у бухгалтерії ліцею - це Коневич Наталія Володимирівна, Дронова Тетяна Вікторівна, Перепадіна Аліна Миколаївна, викладачем професійно-теоретичного навчання з предмету «Технологія приготування їжі» - Трипольська Катерина Сергіївна, майстрами виробничого навчання - Штельмах Володимир Миколайович, Філіпова Наталія Василівна, Нікуліна Вікторія Вікторівна, Мартинюк Ганна Борисівна, Мірошник Ірина Валеріївна. 
        Ліцей пишається своїми трудовими кадрами, які давали і в наш час продовжують забезпечувати  міцні знання, практичні навички і уміння з професійної підготовки, здійснюють формування та розвиток в учнів здібностей, нахилів, талантів, виховання національної і загальнолюдської моралі, духовності і культури, збереження і зміцнення фізичного і психічного здоров’я вихованців – це викладачі Поліщук В.В., Степанова С.В.,Воловенко К.Е., Булаш С.А., а тепер  Баранюк Л.Г., Береговий В. Г., Коноваленко Н.М., Баранюк Т.О., Васильєва Л.О.,  Кваша Т. В., Мартинюк В.О., Євдокімов М.М., майстри в/н Тарасюк Л.В., Бондар О.В., Штельмах В.М., Коваленко О. Б., Кутовенко А.В., а тепер Пашкова С.А., Полєнок М.І., Соляник А.О., Чегодар Т. А.,  керівники гуртків художньої самодіяльності Єманова Н.А., Галкін В.І., бібліотекар Воляницька Т.І.. Навчально-виховний та виробничий процес не здійснювався б чітко, планомірно і злагоджено, якби у трудовому колективі не працювали такі працьовиті, відповідальні, віддані справі люди, як: завгосп Кагдін О.О., механік Петручок О.А., коменданти гуртожитку Леонова Н.А., Ярошенко А. А., завідуюча їдальнею Баранова О.В., медична сестра Акімова Т.Л., фінансовий облік всієї діяльності ліцею здійснює головний бухгалтер Р.І. Нікуліна.
           На зміну досвідченим педагогічним працівникам, які пішли на заслужений відпочинок, прийшли молоді перспективні педагогічні кадри: викладачі  Євдокімов М.М., Мартинюк В.О., Борейко А. Д., Гончаренко С. В., Федоренко С, М., Васильєв Г. Г. а також майстри виробничого навчання наші випускники Мірошник І.В.,  Галахут К. І., Вежновець С. В., Солянік А. В., Ганжи С.О., Агєєв С. В. та    Лахтіонов В.В., який закінчив  педагогічний інститут. 
        Казанківський ПАЛ в даний час здійснює підготовку кваліфікованих робітників відповідно до потреб ринку праці, яка базується на принципах індивідуального та диференційного підходу у навчально-виховному і виробничому процесі, пріоритету професійної спрямованості, широкого використання безперервності цього процесу, врахування регіональних умов.
        Навчально-виробничий процес у ліцеї включає  загальноосвітню, професійно-теоретичну, професійно-практичну, фізичну підготовку, виховну роботу з учнями, що здійснюється згідно з робочими навчальними планами і програмами, стандартами професійно-технічної та загальної середньої освіти затвердженими в установленому порядку, а також з урахуванням вимог нормативно-правових та навчально-методичних документів.
      Казанківський ПАЛ в даний час, під керівництвом молодого директора, новатора та ентузіаста з професійної підготовки молоді Зубеля Миколи Миколайовича, здійснює підготовку конкурентноспроможних  робітників на сучасному ринку праці через широке впровадження соціального партнерства, новітньої техніки та сучасних технологій ведення сільського  господарства,  інноваційних технологій навчання та широкого застосування комп'ютерної техніки у навчально-виробничому процесі.    
        Першочерговими завданнями педагогічного колективу Казанківського ПАЛ є високий професіоналізм та педагогічна майстерність, наполеглива праця з удосконалення змісту, методів, форм навчання і виховання майбутніх конкурентоспроможних робітничих кадрів.
Пошук
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Друзі сайту

Неофіційний сайт Казанківського району!


Казанківський ПАЛ © 2020
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz