Кожна дитина змалку мріє про мандрівку. Хочеться пізнати дороги рідного краю, вивчити місцевість, оглянути історичні пам’ятки, почути нові легенди тощо. Можна вивчати місцевість за підручниками, можна познайомитися з нею через вікно поїзда, або прочитати інформацію в Інтернеті…Шляхів вивчення є багато, але якщо ми хочемо залишити глибокі та незабутні враження у учнівських душах, допомогти вихованцям полюбити і пізнати рідну землю по-справжньому, — вирушаймо в туристичний похід, в захоплюючу мандрівку лісовими і польовими стежками.
Одна з форм активного відпочинку ліцеїстів - туристичний похід, який є надзвичайно творчим процесом
А під час самого походу панує своєрідний психологічний клімат у групах, чуття єдиної родини, коли «Один - за всіх і всі - за одного». Крім того, учні вчаться господарювати, куховарити, а ще: співають, малюють, фотографують, грають у волейбол.
Ось і прохолодним, але ще сонячним ранком ліцеїсти разом з керівниками груп Лахтіоновим В.В, Полєнком М.І, Мартинюк В.О та Ганжою С.О вирушили в туристичний похід.
Під час руху туристичним маршрутом учні знайомилися з вулицями Казанки. Стежинки рідного краю привели учасників походу до місця привалу. Було чути сміх, радісні оклики, жарти. Зразу з завзяттям учні взялися до оформлення привалу, одноголосно зачитати свій девіз та назву команди, подолати туристичну смугу перешкод.
Члени журі – практичний психолог І.Ф.Долженко, керівник фізвиховання Г.Г.Васильєв, бібліотекар Т.І.Воляницька підбили підсумки конкурсів. Було відмічено позитивну неординарність у оформленні привалу ( група № 170 команда «Форсаж») та дзвінкоголосе привітання команди «Джем» ( група №171).
Але найбільше вражень учні дістали при проходженні смуги перешкод, яку підготували та провели керівник туристичного гуртка районного Будинку творчості Гордійчук С.Т. та методист з краєзнавчо-туристичної роботи Матвієвич В.Г.
А на завершення конкурсів всіх учасників туристичного походу чекала запашна, духмяна каша, зварена на багатті. Кашоварами були керівник фізвиховання Г.Г.Васильєв, медична сестра Т.Л.Акімова, викладач В.О.Мартинюк та практичний психолог І.Ф.Долженко.
Бібліотекар Воляницька Т.І.
|