02 грудня класний керівник Коноваленко Н.М. разом зі здобувачами освіти гр.№178 провели годину спілкування до Міжнародного дня боротьби за скасування рабства – ганебного явища ХХІ століття. Були розглянуті різні види рабства та його причини й наслідки. При цьому Наталія Михайлівна наголосила, що Людина - не товар і, що треба знати та до кого звертатися за консультацією, аби не потрапити в тенета трудового рабства..
Також 02 грудня класний керівник Долженко І.Ф. провела з юнаками гр. №177 годину спілкування з елементами тренінгу «Чи має місце булінг в учнівському середовищі?».
Під час виховного заходу Ірина Федорівна провела анонімне анкетування, в якому ключовими питаннями були: Чим булінг відрізняється від сварки? Хто може постраждати і чому від булінгу? Чи існує покарання за вчинення булінгу? Відповіді юнаків були майже однакові: булінг – це навмисне приниження гідності слабших від себе; від булінгу може постраждати будь-хто; булінгерів потрібно притягувати до відповідальності і перевиховання.
Цього дня учні гр.№174 разом з майстром в.в. Пашковою С.А. також провели годину спілкування з елементами тренінгу за темою «Зупинимо булінг разом!». Світлана Анатоліївна запропонувала покроково обговорити легенду про дівчинку Скріпку.
Одночасно виконуючи певні дії з канцелярськими скріпками, юнаки відповідали на поставлені питання щодо причин і наслідків булінгу. В кінці учні зробили висновок: булінг може зазнати будь-хто зі здобувачів освіти незалежно від віку, але ніхто не заслуговує на таке ставлення. Тож булінг потрібно зупиняти разом!
Такі форми виховної роботи в учнівському середовищі є одним з видів психологічної допомоги педагогічних працівників, яка передбачає цілеспрямований вплив на особистісний та поведінковий рівень формування якісної життєдіяльності людини.
Заступник директора з НВих.Р
Людмила БАРАНЮК
|