26 жовтня учнівський та педагогічний колективи ліцею зібралися на спортивно-розважальне свято «Козацькому роду нема переводу!», а організували і провели його керівник фізичної культури Шинкарюк та викладач Баранюк Т.О.. Мета позаурочного заходу заключалася у розширені світогляду учнів про козацтво, його традиції, звичаї, що полягали у гартуванні фізичної сили та кращих рис характеру у щоденних тренуваннях-іграх.
Що є гра для того, хто постійно мусить перебувати у стані готовності до війни? Козацькі забави вигадувались задля гарту найрізноманітніших якостей козака, це й ігри на фізичну силу, на швидкість реакції, на нестандартне мислення.
Цікаву пізнавальну інформацію присутнім на заході доносили організатори заходу не тільки словесно, але й за допомогою презентації та відеоролика, які чергувалася зі змаганнями юнаків І – ІІІ курсів під гаслом «Козацькому роду нема переводу!» Від кожної групи були сформовані команди, які мали назву, емблему та девіз. Вправність, силу, кмітливість кожної команди оцінювало незалежне й справедливе журі у складі т.в.о. директора ліцею Зубеля М.М., практичного психолога Долженко І.Ф. та спікера учнівського самоврядування Готри Наталки.
Козаки постійно розвивали свої природні задатки, особливо звертали увагу на силу і міць рук. У конкурсі «залізний кулак» рівних не було Пустовому Олександру, учню гр..№164.
Ще один досить поширений вид козацьких розваг – стрибання у мішку. Дострибати першим до визначеної точки і не впасти – ось що мав зробити козак. Так тренувалась сила, витривалість, координація рухів та весь комплекс м’язів, що відповідав за їзду верхи.
Неперевершеним у цьому конкурсі був Симоненко Максим.
Найсильнішим серед усіх учасників з піднімання гирі вагою 16 кг став Прокопенко Станіслав, який 60 разів підняв пудову гирю.
Козацькі забави не виключали імітацію переправи через річку Метою було не тільки себе показати, а й тренувати правильне глибоке дихання, серцево-судинну систему і опорно-руховий апарат. Команда учнів гр..№163 вправно виконала «бойове завдання».
Частою розвагою для козаків ставало змагання перетягування канату двома групами козаків. Як не дивно, але команда першокурсників виборола перемогу у третьокурсників.
За підсумками набраних балів перемогу у отримала команда юнаків ІІІ курсу гр. №163.
Закінчилися змагання. Учасники всіх команд показали, що вони гідні нащадки славного козацького роду, справжні козаки!
Методист Л.Г. Баранюк
|