Національно – патріотичне виховання . Бібліотечний захід « Свято Покрови Пресвятої Богородиці»
« Ось і знову ступила на наш поріг золоточола осінь. Свічками запалахкотіли берези, вбралися в золоті шати красені-клени. Тихі, мрійливі, зажурені стоять ці осінні дні. Земля переливається всіма відтінками золота, а над нею - синє, чисте, бездонне небо. Саме в цю пору приходить до нас свято Покрова», - такими словами розпочала Т.І.Воляницька бібліотечний захід. Під час проведення заходу присутні мали можливість переглянути цікаву презентацію про заснування свята Покрови князем Боголюбським у 1164 році, яке було встановлене на честь Божої Матері, яка зняла зі своєї голови хустку - покрову і розкинула її над людьми, що знаходились у церкві, одночасно молячись за їх спасіння і врятування від біди. Ось ця її довга біла покрова (омофор) і стала своєрідним оберегом України, символом її споконвічного прагнення до встановлення злагоди і миру між своїми і чужими землями.
Під час проведення заходу презентувалися фотографії Свято-Покровської церкви в Гостомелі, зображення Києво-Печерської лаври, репродукції картин майстрів живопису Леонардо да Вінчі і Мікеланджело,слухали музичні твори Бетховена і Моцарта, для яких Покрова стала натхненням, уривки творів Т.Шевченка, М.Гоголя, П.Тичини, в яких оспівана Пресвята Богородиця, вислови про Покрову.
Про народні повір’я розповіли присутнім ведучі заходу Наталя Василенко та Вадим Толстяк:
«За станом погоди в цей день намагалися передбачити характер наступної зими: «Якщо на Покрову вітер з півночі, то зима буде холодна і з хуртовицями, якщо з півдня, - то тепла». Говорили також, що «Покрова покриває або листом, або снігом». Звертаючись із проханням промовляли: «Покрово - Покрівонько, постели скатерку біленьку, не дай довго вороні крякати і ногам по болоті ляпати».
Протягом бібліотечного заходу Тетяна Іванівна, знайомивши учнів з особливістю свята Покрови Пресвятої Богородиці,
залучала їх до цінностей народного життя, традицій рідного краю,
розвивала естетичні почуття через знайомство з шедеврами світового мистецтва, виховувала любов до рідної землі, її традицій та вірувань.
Продовженням свята Покрови було проведення конкурсно – розважальної програми «Козацькі забави»
« Особливо шанували на Україні Покрову запорізькі козаки. В цей день вони проводили «Козацькі забави», - далі продовжив викладач фізичної культури Болоцьких М.Р. Тому і ми сьогодні проведемо конкурсно – розважальну програму серед юнаків нашого ліцею і побачимо, хто з них сильніший та спритніший».
Склад журі: Галкін В.І. – голова журі.
Єманова Н.А.
Подлінєв С.В.
Призові місця у конкурсно – розважальній програмі
«Козацькі забави» зайняли групи:
І місце -153 гр., (Кер. Данілов С.В., Булаш С.А.), ІІ місце – 160 гр.,(Кер. Пашкова С.А., Федоренко С.М.),
ІІІ місце – 157 гр., (Кер. Соляник А.О., Тарановська Л.О.), які були нагороджені грамотами.
Сізоненко Н.О. – заступник директора з НВих.Р.
|