27 січня вся світова громадськість вшановувала пам’ять невинно убієнних мільйонів євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і затятим расизмом нациської Німеччини.
Цього дня до ліцею завітали завідуюча публічної бібліотеки Казанківської селищної ради Крюкова Л.В., голова районної організації ветеранів України Ризук М.Г., директор Казанківського районного історичного музею Маслова Н.Д. та методист Казанківського РБК Єманова Н.А..
Крюкова Лариса Віталіївна розповіла про жахливі для Європи 1933-1945-ті роки, що отримали назву - Голокост, які призвели до умисного винищення практично однієї третини європейських євреїв, а також незліченної кількості представників інших національностей.
Затамувавши подих, учні уважно слухали історичні факти про трагедію Бабиного Яру у передмісті Києва.
Ризук Марія Григорівна розповіла про жахіття табору смерті Аушвіц (Освенцім), побачивши їх у числі перших відвідувачів музею концентраційного табору, де було знищено принаймні від 1 до 1,7 мільйона осіб, третину з яких становили євреї.
Маслова Наталія Дмитрівна розповіла про село Богданівку Доманівського району Миколаївської області, де було створене єврейське ґетто для 55 тис. осіб, з якого чудом вийшли живими лише 127 чоловік. Також розповіла про історичні факти геноциду проти євреїв на Казанківщині.
Нікого не залишила байдужим розповідь про маленьку єврейську дівчинку Тусю Боженко, про яку пізніше повідомила її подружка у ліричному творі «Історія зламаної квітки» у виконанні Наталії Анатоліївни Єманової.
Присутні на виховному заході хвилиною мовчання та вираження скорботи вшанували пам’ять всіх жертв Голокосту й подякували шановним гостям за неоціненний історичний урок.
Заступник директора з НВих.Р Л. Баранюк
|