На підставі розпорядження голови Миколаївської ОДА «Про виконання Національного плану дій щодо рекомендацій, викладених у заключних зауваженнях Комітету ООН з ліквідації дискримінації щодо жінок на період до 2021р.» в ліцеї розроблений план заходів тижня гендерного виховання, який проводиться в період з 23.01 по 30.01.2020 року.
23 січня класні керівники груп разом зі здобувачами освіти проводили години спілкування.
Класний керівник гр.№168 Федоренко С.М. разом з юнаками обговорювали тему: «Чи всі люди народжуються рівними?». Після перегляду відео презентації прийшли до висновку, що всі люди, незалежно від статі, віку, віросповідання мають від народження та у продовж життя рівні можливості і права у різних сферах життєдіяльності.
Учні гр..№169 разом з класним керівником Борейко А.Д. обрали тему: «Ми народилися рівними». Під час обговорення виявилося, що дівчат бентежить питання про здатність українців керуватися принципами рівноправ’я у побудові стосунків між жінками та чоловіками на всіх етапах життя, ламаючи застарілі стереотипи «гендерної рівності».
Класний керівник гр..№171 Мартинюк В.О. разом з учнями групи обговорювали тему: «Ми - різні, ми - рівні!» та прийшли до висновку: сучасна гендерна рівність – запорука розвинутого суспільства і Україні потрібно наполегливо формувати гендерну культуру в усіх сферах життя, починаючи від кожної сім’ї й до Верховної Ради.
Учні гр..№172 разом з майстром виробничого навчання Соляником А.О. обговорювали тему: «Стан гендерної політики в Україні».
Проаналізувавши статистичні дані та виконавши вправу «Стать чи гендер?», юнаки переконалися, що в Україні ще існують прояви дискримінації щодо жінок. Потрібно не тільки проголошувати рівність, а конкретно щоденно здійснювати справедливе відношення до жінок.
Класний керівник Сосненко О.О. для учнів своєї групи підготувала цікаві за формою проведення завдання, виконуючи які учні усвідомили те, що потрібно сприймати будь-яку людину не стереотипно (спираючись на її стать), а як унікальну особистість, не нав’язуючи «правильні» норми, стандарти і навіть життєві сценарії, як, наприклад: «ось раніше так було...».
Отже, гендерна рівність в Україні має бути соціально рівною, поряд з такими цілями як подолання бідності, забезпечення якісної освіти впродовж життя, сталий розвиток довкілля, поліпшення здоров’я матерів та зменшення дитячої смертності.
Заступник директора з НВих.Р
Л. Баранюк
|