Під час інформації новин 19 січня ліцеїсти гр.№178 повідомили кожний для всіх окремі історичні факти про події, що відбулися в 1919 році та в 1999 році в Україні, про те як українці боролись упродовж багатьох століть за возз’єднання всіх українських земель в єдину незалежну державу.
Учні щиро привітали всіх ліцеїстів, педагогів, працівників ліцею, мешканців нашої держави з великим святом - Днем Соборності, з днем єднання українських земель і громадян України. Усім побажали міцного здоров’я, добробуту, щоб наша чудова країна була єдиною, незалежною та процвітаючою серед країн Європи.
Цього дня юнаки ІІІ курсу гр. №172 також вели мову про те, що українці боролись упродовж багатьох століть із зажерливими загарбниками, але все ж таки перемогли у нелегкій боротьбі. Офіційно в Україні День Соборності відзначається з 1999 року. Проте цьому передував ранок 22 січня 1919 року біля святої Софії у Києві, де урочисто був проголошений Акт Соборності - возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки.
Голова самоврядування групи Поленок Артем побажав не тільки одногрупникам, а всім мешканцям України бути одним цілим народом, цінувати міцну дружбу, завжди надавати й отримувати братську допомогу та підтримку, а ще миру, добра і згуртованості всіх українців незалежно від національності.
Незвичною була інформація новин до Дня Соборності України у гр.№174, яку у формі вікторини провела класний керівник Наталія Станіславівна Ляховська. До юнаків ставила ряд цікавих питань історичної тематики такі, як:
- Так вже розпорядилась історія, що упродовж століть наш народ та землі України були розрізнені, належали до інших держав. Назвати ці держави.
- Вперше за шістсот років був зроблений важливий крок до об’єднання більшості етнічних українських земель в єдину державу. Коли це сталося?
- Що вам відомо про акцію живий «Ланцюг єдності»?
- В якому році українці святкували 102-річницю проголошення Акту возз’єднання УНР та ЗУНР?
Приємно, що юнаки давали правильні відповіді, а це є свідчення тому, що їм небайдужа історична спадщина та сьогодення України.
Заступник директора з НВих.Р Людмила БАРАНЮК
|