Це один із знакових днів у нашому міжнародному календарі. Талант письменника - яскрава демонстрація духовного начала всього людства. Уміння висловити свої почуття і переживання, думки і образи, події і відносини, і багато чого, що так чи інакше зв’язується з людським світоглядом - справжній дар. Сказати і бути почутим, знайти розуміння і відгук у серцях вдячного читача - це мета будь-якого автора. Далеко не всім вдавалося досягти її. А деякі навіть випереджали свій час, будучи натхненниками і законодавцями нових підходів, і нових поглядів.
Дата святкування Всесвітнього дня книг та авторського права, який увійшов у міжнародний календар за рішенням ЮНЕСКО в 1995-му році - 23-е квітня. На щорічній Генеральній конференції ЮНЕСКО 1995-го року, що проходила тоді в столиці Франції Парижі, було прийнято рішення заснувати не тільки це всесвітне свято. За даними проекту DilovaMova.com, була заснована і Премія Всесвітньої організації ЮНЕСКО за пропаганду кращих ідеалів толерантності і терпимості в дитячій і юнацькій літературі.
Книга - це незамінний носій інформації. Завдяки книгам ми не тільки отримуємо простий і зрозумілий доступ до ідей і знань, моральних і духовних цінностей, ми торкаємося до справжніх творчих досягнень та розумінню краси нашого людства. У світі багатого культурного різноманіття, саме книга є певним вікном у просторі і часі, що відкриває перед нами різні цивілізації і соціальні культури, історичні повороти і неминучий прогрес.
- Який новий вид книги з'явився в ХХ столітті?
А. Електронний. Ст. Плазмовий.
Б. Атомний. Р. Нейтронний.
- В руці який всесвітньо знаменитої статуї знаходиться книга?
А. Венера Мілоська. Ст. Мислитель.
Б. Статуя Свободи. Р. Мідний вершник.
- Як жартома називають людину, яка володіє великими знаннями і може відповісти на будь-яке питання?
А. Бродячий словник. Ст. Крокуючий довідник.
Б. Ходяча енциклопедія. Р. Гуляє розв'язник.
- На яких будівлях в Стародавній Греції була напис: «Тут мертві живуть і кажуть німі»?
А. На мавзолеях. Ст. На гімназіях.
Б. На бібліотеках. Р. На стадіонах
- Назва якої повісті І. Я. Франка складається з назви міста і дієслова, що означає емоційний стан людини ?
- У якій повісті Марка Вовчка головний герой – історична особа?
- У яких творах Іван Семенович Нечуй-Левицький описав місця понад річками Россю та Роставицею?
- Постать каменяра з молотом у руках - такий пам'ятник стоїть у Львові на могилі... Кому?
- Його мати за походженням була сербкою, хоча прізвище мала Локотош, що угорською мовою означає – "слюсар". Батько за походженням був француз, його прізвище мало навіть приставку "де". Дід письменника розповідав, що їхнє прізвище було українізоване писарем. Як тепер звучало прізвище українського письменника?
-
|